program
objevte zahradu kinských jinakKino s nejvyšším stropem
a nejlepší klimatizací
v centru Prahy.


Pokud chcete být průběžně v obraze,
lajkněte náš Facebook, Instagram nebo sledujte náš profil na GoOut .-)

Začínáme 22.6.2023, hrajeme 5 dní v týdnů (úterý až sobota), 
v případě nepříznivého počasí představení  často nerušíme, 
ale odehraje se v Kině Atlas (podmínky viz níže)

Pořádá D1film a Národní muzeum ve spolupráci s  Kinoservisem,
Goethe Institutem a Kinem Atlas
s podporou MČ Praha 5.

přesná poloha GPS: 50.076972, 14.398389
letní kino kinsKá
za národopisným muzeem

program

Od poloviny června do poloviny září hrajeme především českou a slovenskou filmovou tvorbu od art/popu po art/core. Začínáme po 21:30, od srpna od 21:00 s tím, že pokud je ještě světlo (což při jasné obloze bývá), chvilku ještě hrajeme muziku, než se setmí .-).

Filmy označené jako "English friendly" (nebo "friendly" v jiných jazycích) mají vždy české titulky nebo jsou v české verzi,  zde pouze zvýrazňujeme širší jazykovou dostupnost, ať už se jedná o zvukovou stopu v daném jazyce, nebo o český film s anglickými titulky.
Změna programu vyhrazena.

V případě nepříznivého počasí se můžete ujistit o ne/konání projekce zde i na Facebooku, v případě deště - pokud je v předprodeji prodáno více než 30 vstupenek  - projekci přesouváme do Kina Atlas. Vstupenky i po vyhlášení této informace je možné kupovat na této stránce (a via GoOut) nebo v Atlase na místě. Ti, co zakoupili vstupenku v předprodeji, dostanou o přesunu nebo zrušení (a vrácení peněz) informaci cca 1.5 hodiny před projekcí do e-mailu a pokud při nákupu uvedli mobil, tak i SMS. 
Na místě je k dispozici WC (u kavárny Národopisného muzea) a deky, pro případ večerního ochlazení.  

datum a hodina začátku

film

vstupenky

 

 Těšíme se na sezonu 2024, začátek v červnu 2024 oznámíme zde a na sociálních sítítch

 
V roce 2023

jsme zahráli mj. filmy: Ráj: Láska, Hoří, má panenko, Ghost Dog – Cesta samuraje, Planeta Praha, Invalida, Chlast, UFO Švédsko, Aftersun, Smolný pich aneb Pitomý porno, Bod varu (Year2021), B-Movie: Zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989, Až přijde kocour, Trojúhelník smutku, Věčný Jožo aneb Jak jsem potkal hvězdu, Mars, Léto v Kreuzbergu, Krtek, Jeseníky – království horské divočiny, Krásné bytosti, První kráva, Věčné jaro, Amélie z Montmartru, Gympl, Velké nic, Cleo cestuje v čase, Dvě slova jako klíč, Kouř, Zešílet, Diagnóza: Neschopni vztahu, Žert, Palm Springs, Trojúhelník smutku, Climax, Dvě slova jako klíč, Muž s kinoaparátem, Toni Erdmann, Bombastický Johan, Všechno bude fajn, Karel Kryl – Kdo jsem, Jízda, King Skate, Hranice lásky, Krabat: Čarodějův učeň, Kdyby radši hořelo, Banger, Hanebný pancharti, Ztratili jsme Stalina, Dědictví aneb Kurvahošigutntág, Aftersun. // Děkujeme za spolupráci Goethe Institutu.


V roce 2022

jsme zahráli mj. filmy: Město na řece, Co jsme komu všichni udělali?, Kouř, Řekni to psem, Všechno bude fajn, Zkrocení přírody, Planeta Praha , Apokalypsa Redux, Kde je Anne Franková, Ocelové dámy, Žert, Známí neznámí, Přípravy k filmu T aneb Záchrana všeho, co nelze zachránit, Bod varu, Řekni to psem, Zkrocení přírody, Až přijde kocour, Sedmikrásky, Párty Hárder: Summer Massacre, Kde je Anne Franková, Rande na oko, Láska shora, Žena na válečné stezce, Hlasy pro prezidenta aneb Pokus o kontrarevoluci, Kdyby radši hořelo, Bydlet proti všem, Očista a pořádali Vachek! Reborn Fest 2022

 
V roce 2021

jsme tvořili jednu ze scén festivalů Jeden svět, Festival krátkých filmů Praha, nultého ročníku našeho vlastního festiválku Slepé skvrny a 4.8. jsme uspořádali filmově-hudební oslavu nedožitých narozenin Karla Vachka. Zahráli jsme tyto filmy: Bydlet proti všem, Vlci na hranicích, Přestaňte nás točit, Příběh mých matek, Bůh hledal Karla, Nová šichta, Čhadar, cesta po ledu, Zarudlá skvrna, Anny, Princova cesta, Chlast, Plani di Giardini Ideali, Bílá na bílé, Prezident Blaník, Smečka, Vítejte v Česku, Sedmikrásky, Havel, Perličky na dně, Palm Springs, Mezipatra: The 34th: The Story of Marriage Equality, Nebe, Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Kid, Chyby, Příběhy obyčejného šílenství, Zákon lásky, Tajemství hradu v karpatech, Mnich, Svéráz českého rybolovu, Karel, já a ty, Okupace, Gunda, První kráva, Osobní život díry, Osm hlav šílenství, Lekce profesora Vachka, Smolný pich, Jelenice, Láska pod kapotou.
Zahraly kapely: Terrible2s, Neznámý písničkář a Ondřej Vavrečka & Benjamin Kolmačka.


LETNÍ KINO KINSKÁ
GPS: 50.0769806N, 14.3983992E

Lokalita, vstupenky, jazykové verze

Najdete nás v Kinkého zahradě, promítací plátno spočívá na zadní fasádě Letohrádku Kinských, ve kterém sídlí Národopisné muzeum. Vstupenky do kina je možné koupit buď na místě před představením (platba v hotovosti nebo QR kódem), nebo koupit předem na vstupenkovém portálu GoOut
Chcete zobrazit náš web v jiných jazycích? Zadejte zde link a požadované jazyky.  Ke studiu kontextu lokality doporučujeme skvělý soubor textů vydaných Klubem přátel starého Smíchova MČ Praha 5 - stručná historie architektury.

LETNÍ KINO KINSKÁ
ZA NÁRODOPISNÝM MUZEEM

kinotým

 Vít Janeček
 dramaturgie kina

+420603164232
letnikinokinska@d1film.com 

"Přišel covid a kina skončila.
Díky vstřícnosti Národního muzea, Magistrátu a MČ jsme otevřeli jedno venku hned za rohem a pokračujeme dál."

Richard Janeček
koordinátor
+420605555422
 letnikinokinska@d1film.co
Petr Haškovec
Kinoservis
Kinotechnika a veškerá splněná přání
CREW

Adam Šlegl

Matěj Šprynar

Františka Bakošová

Hana Hybášková

Honza Pojsl

Matěj Lauermann

Teodor Mrkvička

Kryštof Zvolánek

Danča Janíčková 

Zuzka Kofláková

Anna Lauermannová

Remi David Dzian

Vojtěch Novák

Tomáš Hale

a další

supervize: 
buldoček Karel